Yrityspalvelut

YRITYSPALVELUT 1.1.2023 ALKAEN


KETIn toiminta päättyi vuoden 2022 lopussa. Vuoden 2023 alusta Keski-Karjalan yrityspalveluista vastaa Business Joensuu Oy. Kuntakohtaiset yritysasiantuntijat aloittavat 1.1.2023.


Kitee:
yritysasiantuntija Heli Hirvonen, 0400 956 178, heli.hirvonen@businessjoensuu.fi

yritysasiantuntija Katariina Eskelinen, 040 140 7505, katariina.eskelinen@businessjoensuu.fi

Rääkkylä:
yritysvalmentaja Timo Hartikainen, 050 468 5492,
timo.hartikainen@businessjoensuu.fi

Tohmajärvi:
yritysasiantuntija Timo A. Hartikainen, 050 341 9449,
timo.a.hartikainen@businessjoensuu.fi

Paikallisten palvelupisteiden osoitteet julkaistaan myöhemmin.

Vuonna 2023 jatkuvat hankkeet

Sini Hukka aloitti Kiteen kaupungin maahanmuuttokoordinaattorina vuoden 2023 alussa.
Yhteystiedot: 040 129 2441, sini.hukka@kitee.fi.

 

KETIn hankkeet

Kiteen kaupungille siirtyneet hankkeet:

Pre Act – Muutos on mahdollisuus (ESR), 31.8.2023 asti.
Projektipäällikkö Päivi Kipinoinen, 040 770 4938, paivi.kipinoinen@kitee.fi

Pk-yrityksille kasvua teollisista ekosysteemeistä (EAKR), 31.12.2023 asti.
Projektipäällikkö Birgitta Väisänen, 040 120 6787, birgitta.vaisanen@kitee.fi

PAKU-yritysryhmähanke (EMR), 31.12.2023 asti.   
 

Karelia Ammattikorkeakoululle siirtynyt hanke:

VaPa - Hyvinvointialan kumppanuuksilla vaikuttaviin palveluihin (EAKR), 28.2.2023 asti.
Yritysasiantuntija Piia Repo, 040 702 8072, piia.repo@karelia.fi
 

Keski-Karjalan Jetina ry:lle siirtyvä hanke:

Meille maalle (Leader), 31.12.2023 asti.     


KETI hallinnoi hanketta ELOT – Elintarvikkeista ja luonnontuotteista uutta liiketoimintaa (EAKR) 31.3.2023 asti. Projektipäällikkö Päivi Karhunen, 040 595 7870, paivi.karhunen@keti.fi.

KETIn videot

KETIn videot

KETIn YouTube-kanava säilyy. Kanavallaon videoita, jotka liittyvät mm. eri kampanjoihin ja hankkeiden teemoihin:

Hyvä työnantaja
Myytävät yritykset/yritystilat
Keski-Karjalan ok-tontit
Parasta Rääkkylää
Kotiudu Keski-Karjalaan
Ei paskempi paikka
Rekry- ja koulutusvideot
Katso videoita.